Mutfaklarda yapılan işleri konforlu hale getirmek, hijyeni korumak ve yemek pişirmeyi kolaylaştırmak için alınan çok çeşitli beyaz eşyalar bulunur. Aspiratör, bu beyaz eşyalar arasında ilk sıralardadır. Luxell olarak sizlerle buluşturduğumuz aspiratör modelleri arasında, hızı, aydınlatma ve motor gücü gibi birçok özelliği ile ön plana çıkan seçenekler vardır. Kategorimizden yapacağınız bir seçim ile yemek yaparken oluşan kokunun, nemin ve dumanın uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Mutfağınızda vakit geçirirken temiz ve hafif bir atmosferle karşılaşmanızı sağlayacak cihazlar satın alabilirsiniz. Düzenli olarak aspiratör kullanmak, yaptığınız yemeklerin lezzetinin artmasına da yardımcı olur. Farklı bir yemekten kalan kokunun ve dumanın yeni yaptığınız tarife karışmasını engeller. Yiyeceklerin kokularının birbirine karışmasının engellenmesi, sizin açınızdan da oldukça faydalı olur. Bazı besin maddelerinin ağır ve burnu rahatsız eden kokuları bulunur. Yemeklerde az miktarlarda kullanıldığında lezzetli etkiler yaratan bu besin maddeleri, hazırlanma aşamasında burnunuzu kötü yönde etkileyebilir. Hatta gözlerinizin yaşarmasına bile yol açabilir. Aspiratör kullanımı ile bu rahatsız edici kokuları uzaklaştırabilir, pişen yemeklerden kaynaklanan fazla nemi yok edebilirsiniz. Hafif, temiz ve ferah bir havaya sahip mutfakların keyfini çıkarmak için Luxell olarak kategorimizde sunduğumuz ürünler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Kampanyalı aspiratör fiyatları ve ürün özellikleri hakkında merak ettiğiniz detayları sayfamızda bulabilirsiniz.

Aspiratör Modelleri Nelerdir?

Kapsamlı kategorimiz içerisinde birbirinden farklı teknik özelliklere sahip aspiratör modelleri yer alır. Hız kademesi, cihaz modellerinin sevilen özelliklerinden birisidir. Hızının farklı seviyelerde ayarlanabilir olması, kullanım süreci boyunca rahatlık sağlar. Yemek yaparken oluşan kokuların seviyesi ve yoğunluğu farklılık gösterir. Bazı tarifleri hazırlarken hafif bir aroma havaya yayılırken diğerlerinde ciddi bir duman çıkışı olabilir. Farklı seviyelerdeki bu durumlar için standart bir hız kademesinin bulunması, gereksiz enerji harcamanıza yol açabilir. Hız kademelerinin sunulması, elektrikten tasarruf etmeye yardımcı olur. Standart tek bir hızın bulunmasının yol açabileceği durumlar arasında, dumanın uzaklaştırılması için yeterli gücü göstermemesi vardır. Bu durum, motor gücünün ve emiş hızının yetersiz kalmasından kaynaklanır. Aspiratör modellerinde bulunan iki farklı kademedeki hız ayarları, tüm bu problemlerin önüne geçer. Kategorimizden alışveriş yaparak kontrol panelinden hız ayarı yapabileceğiniz aspiratör modellerine sahip olabilirsiniz. Farklı hız kademeleri arasında geçiş yapmayı ve cihazı istediğiniz şekilde kullanmayı kolaylaştıran tuşlar yer alır. Kontrol panelindeki tuşlar yardımıyla gerekli çalışma hızını ayarlayabilirsiniz.

Kategorimizdeki aspiratör modellerinin hepsinde ulaşabileceğiniz özelliklerden bir diğeri, sürgülü çalışma mekanizmasıdır. Ortamdaki dumanın güçlü şekilde çekilmesi için geniş bir yüzey alanının bulunması gerekir. Böylece kokunun toplanması ve uzaklaştırılmasını sağlayan hava akımı etkisini gösterebilir. Cihazlarda bulunan sürgü açıldığında, cihazın çalışmasını kolaylaştıran yüzey alanı ortaya çıkar. Aspiratör aydınlatmasını sağlayan bölümleri de sürgünün farklı konumlarına yerleştirilir. Mutfakta iş yapmayı konforlu bir deneyim haline getiren bu cihaz modelleri, indirimli aspiratör fiyatları ile sunulur. Online alışverişe özel aspiratör fiyatları sayesinde, aradığınız özellikleri bir arada sunan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Aspiratör Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sayfamızdaki aspiratör modelleri arasından seçiminizi yaparken dikkat etmeniz önerilen birkaç detay bulunur. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak mutfağınıza harika şekilde uyum sağlayacak beyaz eşyayı satın alabilirsiniz.

Çalışma hızı, ürün seçimi yaparken dikkat etmeniz önerilen temel özellikler arasındadır. Aspiratör modellerinin temel kullanım amacı olan kokuların ve dumanın uzaklaştırılması, bu özelliğine bağlıdır. Çalışma hızının; elektrik tüketimini minimum düzeyde tutması, ortamın havasını temizleyecek kadar güçlü olması ve az gürültü çıkarması gibi imkanlar için dikkatle seçilmesi gerekir. Mutfağınızda yapacağınız her türden yiyeceğin kokularının uzaklaştırılmasında yeterli olabilecek hız değerleri arasında 50 Hz yer alır. Kategorimizdeki ürünlere göz atarken ortalama 50 Hz çalışma gücüne sahip seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Ürün seçimi sırasında dikkat edilmesi önerilen bir diğer nokta, emiş gücüdür. Çalışma ve motor gücünde olduğu gibi, cihazın performansını etkileyen bir özelliktir. Kullanım sürecinden memnun kalmanız için 250 m³/h civarında emiş gücüne sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.

Aspiratör fiyatları, emiş gücü başta olmak üzere cihazların çok farklı teknik özellikleri hesaba katılarak belirlenir. Fiyat aralıklarını karşılaştırıp satın alacağınız ürüne karar verirken emiş gücü gibi detaylara dikkat etmeniz önerilir.

Ses seviyesi, konforlu bir kullanım süreci için büyük öneme sahip özellikleri arasındadır. Rahatsız edici kokuların, dumanın ve nemin uzaklaştırılması herkesin aradığı bir özelliktir. Ancak istenmeyen durumların birinden kurtulurken başka birisiyle karşılaşmanız mümkündür. Dumanın uzaklaştırılmasını sağlayan bu cihazın çalışma süreci boyunca ses çıkarma riski bulunur. Kategorimizde sunulan aspiratör modellerinden birini tercih ederek minimum düzeyde çalışma sesine sahip cihazlara sahip olabilirsiniz. Sessiz bir emiş gücüne sahip tasarımları bulunan beyaz eşyaların keyfini çıkarabilirsiniz. Sayfamızdaki ürün modelleri arasında, ortalama 67 dBa ses seviyesine sahip tasarımlara göz atabilirsiniz.

Aspiratör boyutları, alışveriş sürecinde öğrenmeniz gereken temel özelliklerden birisidir. Cihazı yerleştirmeyi düşündüğünüz alanla ürünün boyutlarını karşılaştırmak, alışveriş sonunda istenmeyen sürprizlerin oluşmasını engeller. Aspiratör fiyatlarına göz atarken cihazların tam ölçüleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Genişliği 60 cm olan cihazlar, standart olarak sunulan boyut seçenekleriden birisidir.

Aspiratör fiyatları, ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken tüm özelliklerden etkilenir. İnternet üzerinden özel indirimli aspiratör fiyatları belirlenirken ürünlerin tüm detayları ve bütçeniz dahilinde alışveriş ihtiyacı göz önünde bulundurulur. Sizlerle paylaştığımız birkaç detaya dikkat ederek yemek pişirme sırasında rahatlık sağlayacak ürünleri satın alabilir, uygun aspiratör fiyatları ile işlemlerinizi hemen tamamlayabilirsiniz.

Aspiratör Nasıl Kullanılır?

Kullanıcı dostu, pratik ve teknolojik bir çalışma süreci olan aspiratör modellerini mutfağınıza hemen ekleyebilirsiniz. Bu cihazların kullanımından maksimum verimin alınması için konumlarının dikkatle seçilmesi gerekir. Yemeklerin en fazla kokuya ve dumana neden oldukları zaman, pişirme anıdır. Bu nedenle ocak üzerine yerleştirmek, aspiratör için en ideal konum niteliğindedir. Bu konuma yerleştirilen aspiratör, pratik şekilde açılıp kapatılabilir.

Ürün modellerimizde bulunan kontrol paneli, kullanım sürecini istediğiniz şekilde ayarlamanızı sağlar. Kontrol panelindeki butonlar sayesinde cihazı açıp kapatabilir ve hız kademesini seçebilirsiniz. Farklı hız kademeleri arasında geçiş yapmak için yapmanız gereken tek bir şey vardır ve o da tuşa basmaktır.

Cihazların kontrol paneli üzerinden ayarlayabileceğiniz özellikleri, emiş gücü ile sınırlı değildir. Aspiratör modellerine eklenmiş ayarlanabilir LED aydınlatma da buradan seçilir. Işıklandırmanın bulunması, ocağın yanında yemek hazırlarken ve ateşin üzerindeki tencereyi karıştırırken yeterli aydınlatmayı sunar. Işıklandırma özelliğinden yararlanarak mutfağa farklı bir atmosfer kazandırmak mümkündür.

Aspiratör çalıştırmaya başlamak için yemeğin koku yapmasını beklemeniz gerekmez. Kokuların uzaklaştırılması, etkili oldukları bir özelliği olsa da daha birçok faydası bulunur. Kokunun yayılmasını beklemeden yemekten dolayı oluşan nemin uzaklaştırılması için aspiratör kullanabilirsiniz. Böylece koku yayılmadan önleyebilir ve mutfakta çalışırken hafif bir havaya sahip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Yemek piştiği anda aspiratör kullanmayı bırakmanız ve cihazı kapatmanız gerekli değildir. Özellikle kızartma gibi daha ağır yemekler, pişirildikten sonra bile geride kokuları kalır. Böyle bir tarif hazırladıysanız yemek pişirme işleminiz bitmesine rağmen cihazı açık bırakabilirsiniz. Tekrar kullanma zamanınız geldiğinde mutfağınızı temiz ve kızartma kokusundan uzak halde bulabilirsiniz.

Aspiratör Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Kokuları ve dumanları emen cihaz, bu havayı filtrelerden geçirir. Aspiratör cihazları ile birlikte gelen filtrelerin düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bu temizliğin düzenli yapılması; aspiratörün uzun ömürlü olmasını sağlar, kokuları daha güçlü şekilde çekmesine yardımcı olur, yüksek hijyen standartlarını yansıtan bir mutfak ortamı elde etmenizi sağlar. Tüm bu faydalarından yararlanmak için basit bir temizlik düzeni oluşturabilirsiniz.

Kategorimizde sunulan aspiratör modellerinde çıkarılıp takılabilen filtreler yer alır. Filtreler, dayanıklı materyallerden üretilir ve yıkanabilir özelliğe sahiptir. Karbonat ve ılık su karışımı, filtre üzerinde kalmış kirin temizlenmesi için en etkili yöntemler arasındadır. Karbonatın yağ kalıntılarını da etkili şekilde çıkarması aspiratör hijyeni için gerekli bir detaydır.

Aspiratör filtresi, karbonatlı sudan geçirildikten sonra hala kirli görünüyorsa yumuşak bir bez yardımıyla yüzeyini silebilirsiniz. Cihaz filtresini tekrar takmadan önce tamamıyla kurumasına özen göstermeniz önerilir.

Alüminyum materyalden üretilen cihazların fiyat aralıkları, filtre özelliklerinden de etkilenir. Aspiratör fiyatları, pratik şekilde temizlenebilen cihazlara istediğiniz zaman ulaşmayı kolaylaştırır. Luxell olarak sizlere sunduğumuz aspiratör fiyatları, kampanyaları, ürün modelleri ve özelliklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR